Veel mensen streven ernaar om zich ontwapenend, vrij en blij te voelen. Zich weer als een kind te voelen. Kleinkinderen hebben hetzelfde ontwapenend effect op grootouders. Ontdek hier hoe dat effect tot stand komt.
Iedereen streeft in het leven naar geluk. Naar een ontwapenend gevoel, naar vrijheid en blijheid. Veel mensen willen zich met andere woorden weer voelen zoals ze deden toen ze een kind waren. Dat doel behaalt vrijwel niemand. Als volwassene is het moeilijk om de wereld weer met onschuldige ogen te beschouwen – we weten immers beter.
Ontwapenend effect
Veel grootouders laten ons bij Opa ’n Oma weten dat kleinkinderen juist dat effect hebben. Opa’s en oma’s voelen zich vrijer, vrolijker en kunnen af en toe mee genieten met de blik van hun kleinkinderen. Voor een momentje zijn ze zelf weer even kind. Geen zorgen, geen problemen. Geheel opgaan in het moment.
Het ontwapenend effect van kleinkinderen komt tot stand door hun gave om grootouders mee te nemen in hun wereld. Wellicht herken jij dit wel: jouw unieke kleinkind is aan het spelen en beschrijft de meest bijzondere dingen op haar eigen manier. Zo had jij er nog nooit over nagedacht!
“Tijdens het oppassen ben je niet alleen opa of oma,
je bent ook het favoriete speelkameraadje”
Samen weg dromen
Kinderen delen hun onschuld en fantasie tijdens het spelen. De reden waarom veel grootouders dit ontwapenende gevoel ervaren is te verklaren aan de hand van het feit dat zij veel tijd met de kleinkinderen spenderen. Tijdens het oppassen ben je niet alleen opa of oma, je bent ook het favoriete speelkameraadje.
Al spelenderwijs ga jij als grootouder steeds meer mee in de fantasiewereld van je kleinkind. Een kikker is niet zomaar een kikker, misschien is het wel een prins vervloekt om kikker te zijn. Je krijgt de mogelijkheid om even door de ogen van je kleinkind de wereld te bewonderen. Hoe bijzonder is dat? Niet veel mensen maken dit mee, dus geniet er extra van!

Onschuld verdwijnt met de jaren
Helaas verdwijnt die onschuld, dat ontwapenend effect, die bijzondere blik op de wereld langzaamaan. Naarmate je kleinkind ouder wordt zullen die momenten samen steeds schaarser zijn. Iedereen wordt ouder, dus ook je kleinkind.
Laten we met z’n allen ernaar streven om die onschuld bij onze kleinkinderen zo lang mogelijk te bewaren. Ze hoeven niet alles gelijk te leren en te weten. Denk terug aan jouw kindertijd, hoe graag zou jij weer kind willen zijn? Laat je kleinkind daarom extra genieten van zijn kindertijd. Als dat inhoudt dat jij als opa of oma af en toe mee mag genieten, is dat alleen maar een leuk extraatje.
Ben jij ook een trotse grootouder en wil je op de hoogte blijven?
Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief
Bedankt voor de aanmelding
Er ging iets fout. Probeer het nogmaals
Comments are closed.